All sellers for Sony KD-32W825
| Display | 32" (81.28 cm) / LED |
| Resolution | HD-Ready / 1366 x 768 Pixels |
| Features | Smart TV |
| Connectivity | 2 USB / 3 HDMI Ports |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 - 60 Hz |
| Remote Type | |
| Other Remote Features |
| Type | LED |
| Size(Diagonal) | 32 Inch (81.28 cm / Ideal for 4-8 feet viewing distance) |
| Resolution | HD ready / 1366 x 768 Pixels |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Horizontal Viewing Angles | 178 Degrees |
| Other Display Features | Frame Dimming / HDR (High Dynamic Range) |
| Weight Without Stand | 4.8 Kg |
| Weight With Stand | |
| Dimensions With Stand(WxDxH) | |
| Dimensions Without Stand(WxDxH) | 730 x 437 x 75 mm |
| Digital TV Reception Formats | |
| Video Formats Supported | MP4 |
| Image Formats Supported | GIF / JPEG / PNG |
| Other Video Features | HDR 10 / HLG |
| (Audio) | |
| Sound Type | |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Speaker Frequency Range | 50 - 60 Hz |
| Smart TV | Yes |
| Wifi Present | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Processor Type | |
| Inbuilt Apps | Netflix |
| Games | Prime Video |
| Other Smart Features | Disney+Hotstar / Youtube |
| USB Ports | 2(Side) |
| USB Supports | Audio / Video / Image |
| HDMI Ports | 2(Side) / 1(Rear) |
| Other Ports | |
| (Remote) | |
| Remote Type | |
| Internet Access | Yes |
| Other Remote Features | Smart Control |
| (Power Supply) | |
| Voltage Requirement | 50 - 60 Hz |
| Frequency Requirement | |
| Power Consmption Running | NA |
| Power Saving Mode | NA |
Sony KD-32W825 32 inch (81 cm) LED HD-Ready TV price in India starts from Rs. 26,990. The lowest price of Sony KD-32W825 32 inch (81 cm) LED HD-Ready TV is Rs. 26,990 at flipkart.com.
COPYRIGHT © 2025
Quicktechnos